Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mail Sorunu!!!

Sempron
    Thanks
    0
    Beğenilmiş
    0
    Tecrübe Puanı
    0

Mail Sorunu!!!

Merhabalar.

Arkadaşlar ben hosting bayiyim yeni işe başladım. Müşterilerim mail alma gönderme sorunu yaşıyor zaman zaman. cPanelden kotalarına felan bakıyorum sıkıntı yok. Başka nerelere bakacağım bana bilgi verebilirmisiniz rica etsem. Misal müşterinin ip si bloklanıyormuş felan. Nereden temizleyebilirim. Başka durumlar oluşuyormu nerelere bakmalıyım ? Şimdiden herkese teşekkür ederim

Administrator KLAMP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Thanks
    0
    Beğenilmiş
    0
    Tecrübe Puanı
    100000
    Alıntı barox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.

Arkadaşlar ben hosting bayiyim yeni işe başladım. Müşterilerim mail alma gönderme sorunu yaşıyor zaman zaman. cPanelden kotalarına felan bakıyorum sıkıntı yok. Başka nerelere bakacağım bana bilgi verebilirmisiniz rica etsem. Misal müşterinin ip si bloklanıyormuş felan. Nereden temizleyebilirim. Başka durumlar oluşuyormu nerelere bakmalıyım ? Şimdiden herkese teşekkür ederim
    bayii hizmeti aldığınız firmanın belirlemiş olduğu email portu turktelekom güncel portu olması gerekiyor 587 portunu aktif etmeliler hizmet aldığınız firmaya sorunuz portu

25 numaralı mail portu artık kullanılmıyor müşterileriniz smtp olarak 25 numaralı portu yazıyorlarsa gönderme sorunu yaşıyor olabilirler

tabiki bunun dışında başka sorunlarda olabilir mail servisi olan exim servisini çok kullanan hesaplar varsa email servisini işlemez hale getirebiliyorlar örneğin toplu mail göndererek hem diğer müşterilerin email göndermesine engel olurlar hemde sunucunun ip numarası karalisteye düşer ve mailler gelen kutusuna düşmez email gitmemeye başlar Hizmet aldığınız sunucunun ip numarası karalistedemi diye aşağıdaki siteden kontrol edebilirsiniz
    Email Blacklist Check - See if your server is blacklisted

banlanan ip numaralarını siz whmpanelden kaldıramazsınız yetkileriniz kısıtlı olduğudan dolayı özel yetki verilirse yasaklı ip nuralarını temizleyebilirsiniz ama sanmıyorum yetki vereceklerini Bayii Reseller olduğunuz için.

Sempron
    Thanks
    0
    Beğenilmiş
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    Bilgiler için teşekkür ederim

Administrator KLAMP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Thanks
    0
    Beğenilmiş
    0
    Tecrübe Puanı
    100000
    rica ederim.