PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AWBS - Kayako Support Suite Entegrasyon Yapimi (ANLATIM)

RizeHostinG
13.Kasım.2008, 01:44
Merhaba arkadaslar..

Genelde gezdigimde forumlari bu bilgiye pek ulasamadim. Bir kac arkadasiminda bu is icin bana gelmesi ile buraya yazip herkesin ulasabilecegi bir sekile getirmek istedim.

AWBS ve Kayako Entegrasyonunu yapmamiz icin ilk olarak

Hostumuzda kurulu bir AWBS ve Kayako Support Suite olmasi gerekli.

Entegrasyona baslayalim.

Adim 1

AWBS'nizin admin paneline girdikten sonra
Configuration > Module Setup yolunu izleyelim.
Acilan sayfada asagida "Helpdesk Modules" basligi altinda "Kayako" Secenegini isaretleyip sayfanin en altinda bulunan "Save Changes" butonuna basalim.

Adim 2

Ardindan Configuration > System Options Secenegine gidelim.
Burada asagida bulunan "Help Desk" Basligi altindaki satirlara sirasiyla söyle yazalim.

Kayako Install Url : BURAYA KAYAKOYU KURDUgUNUZ HEDEF YOLU YAZACAKSINIZ. Örn : http://domainadi.com (http://www.domainadi.com/kurulukayako)/kayako

Kayako DB Host : Genellikle "localhost" 'tur. Eger mysql sunucunuzu ayirmis iseniz sunucu adinizi yazacaksiniz.

Kayako DB Username : Kayakonun Veritabani Kullanici Adi Yazilacak
Kayako DB Password : Kayakonun Veritabani sifresi yazilacak
Kayako DB Name : Kayakonun Veritabani Adi Yazilacak
Kayako Group : Eger AWBS nizi birden fazla grupla kullaniyorsanuz ve kayakonuzdada bu gruplara ayni yetkiyi vermek istiyorsaniz kayakoda olusturdugunuz grup adinizi yaziyorsunuz.

Bu adimida tamamladiktan sonra "Save Changes" yaparak sayfayi kaydedin.

AWBS ile isimiz bitti.

Sirada Kayako Support Suite Ayarlarini Yapmaya Geldi.

Adim 3

Kayako Admin panelinize giriyorsunuz.
domainadi.com (http://www.domainadi.com/kayako/admin)/kayako/admin seklinde giris yapiyorsunuz.

Ardindan Sol menüde Templates > LoginShare yolunu izliyorsunuz.
Sag kisimda acilan sayfada " Advanced Webhost Billing System (AWBS) " seceneginin karsisinda bulunan "Settings" Linkine tikliyoruz.

Adim 4

Karsimizda gelen ekranda bizden AWBS'mizin Veritabani bilgilerini istemektedir.
Kisaca,
Hostname : AWBS nin kurulu oldugu mysql sunucusunun adini istiyor. "localhost"
DB Name : AWBS veritabani Adi
DB User : AWBS Veritabani kullanici adi
DB Password : AWBS veritabani sifresi
girerek Update butonuna basiyoruz.

Ardindan Kayako admin panelinden Templates > Manage Groups'a tikliyoruz.
Acilan sayfada default grup var ona düzenle dedikten sonra karsisinda bulunan settings'e tikliyoruz ve LoginShare bölümünden AWBS'yi seciyoruz.

su anda islemimiz tamamlanmistir.
FAKAT AWBS ile Kayako Arasindaki Entegrasyon dosyalari Kayako kurulum paketlerinde olmayabiliyor. Yani AWBS nizden helpdesk.php ye gecmek istediginizde

Warning: include(/home/kullanici/public_html/kayakodosyasi/includes/LoginShare/awbsfunctions.php) [function.include (http://www.guvenweb.net.tr/destek/function.include)]: failed to open stream: No such file or directory in /home/kullanici/public_html/kayakodosyasi/includes/LoginShare/awbs.login.php on line 43

Warning: include() [function.include (http://www.guvenweb.net.tr/destek/function.include)]: Failed opening '/home/kullanici/public_html/kayakodosyasi/includes/LoginShare/awbsfunctions.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/kullanici/public_html/kayakodosyasi/includes/LoginShare/awbs.login.php on line 43

Fatal error: Call to undefined function create_encoded_password() in /home/kullanici/public_html/kayakodosyasi/includes/LoginShare/awbs.login.php on line 44

Bu sekilde bir hata alabilirsiniz. Üzülmeyin entegrasyonu buraya kadar dogru yaptiysaniz ekteki verecegim dosyayi indirip

"kayakodosyasi/includes/LoginShare" klasörü icine upload edin.
Almis oldugunuz problem ortadan kalkacaktir.

Hayirli Olsun..

guvenweb
13.Kasım.2008, 01:53
Burak Arkadasim cok ama cok tesekkür ederim sorunsuz bir sekilde calismaktadir suan sistemim elinde koluna saglik

RizeHostinG
13.Kasım.2008, 01:55
Rica ederim..

eflatunkelebek
07.Şubat.2009, 16:09
Öncelikle benim elimdeki paket 13 megabayt icinde kurulum exeler onlar ne ise yariyor anlamadim
bunu hostta nasil kurucaz önce onu anlatsa idiniz güzel olucakti, sonra kurulum exler ne ise yariyor aydinlatirsaniz sevinirim.

astbilisim
07.Şubat.2009, 19:05
Merhaba ; Elinizdeki Kayako dosyalarinizin icinde upload klasörü bulunmakta oradaki dosyalari öncelikle Host'unuza Atmaniz gerekli .Ayrica config.php dosyasini editlemeniz gerekiyor.daha sonrasinda Adresinize Girerek kurulumu gerceklestirmelisiniz. Kurulumdan sonra elinizdeki livesupport.exe'yi Bilgisayariniza kurarak siteyle Bütünlesik calismasini saglamalisiniz...

RizeHostinG
08.Şubat.2009, 00:27
Öncelikle benim elimdeki paket 13 megabayt icinde kurulum exeler onlar ne ise yariyor anlamadim
bunu hostta nasil kurucaz önce onu anlatsa idiniz güzel olucakti, sonra kurulum exler ne ise yariyor aydinlatirsaniz sevinirim.

Hostumuzda kurulu bir AWBS ve Kayako Support Suite olmasi gerekli.
bu sekilde söyledim zaten. Burada Kayako kurulumunu degil AWBS ile entegresini anlattim. exe dedigini uygulamalarda online destek özelligini kullanabilmeniz icin var.

AhandaX
10.Nisan.2009, 13:39
kayako mu yok sa normal helpdesk mi ? :S

Onur
10.Nisan.2009, 17:15
Kayako biraz daha gelismis, digeri isinizi görüyorsa problem yok.

savi
23.Nisan.2009, 00:06
mrb arkadaslar ben deneme amacli olarak kurdum ve awbs ye bagladim sorunsuz calisiyor ancak giris helpdesk linkine tiklayinca giris yapiliyor dsyor ve giris yapmiyor

awbs ve kayako farkli domainler altinda calismakta nasil bu sorunu asabilirim

RizeHostinG
23.Nisan.2009, 13:01
Kayako kullanici adi ve sifreleri awbs veritabanindan aldigi icin egerki farkli bir domaindeyse o veritabanini kullanma izinlerini vermeniz gerekir.
Eger böyle bir sorununuz yok hersey 4x4 diyorsaniz giris yapmak istediginiz kullanici adinin sifresini degistirin ve max 10 karakterlik sifre kullanin.

savi
23.Nisan.2009, 14:30
hocam söylediginiz izni verdim sifre degistirmeyide denedim olmadi farkli sunucularda ve dc lerde calisiyor olmasi calismamasina neden olabilir mi

RizeHostinG
23.Nisan.2009, 17:46
Olabilir. Yalniz cözemedigim birsey var, mysql'e disardan erisim varmi yani kayakoyu awbs ye baglarken awbs entegre ekraninda veritabani bilgillerini nasil girdin?

savi
23.Nisan.2009, 22:26
hocam entegre ekraninda durum su
Kayako Setup
Kayako install url:
(URL with no trailing slash) http://www.domain.net/
Kayako DB Host: ip adresi
Kayako DB Username: db kullanici adi
Kayako DB Password: mysql sifresi
Kayako DB Name: db adi

bu sekilde

RizeHostinG