PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plesk ve Suspend Page

skystar
09.Aralık.2010, 18:02
Windows üzerindeki plesk panelde siteyi suspend ediyorum. inetpub\vhost\default içerisine yüklediğim suspend pageyi bazen açıyor bazen açmıyor. Resmen benimle dalga geçiyor. sunucu hiç sorunsuz çalışıyor ama suspend page kafasına göre takılıyor.

Suspend pageyi nasıl ayarlarım pleskte yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler

Ömür Akgün
12.Aralık.2010, 17:56
yanlış hatırlamıyorum 6 sene önce filan plesk kullanıyordum

ip adresini girince acılan bi sayfa var plesk'in default sayfası o sayfayı bulun o sayfaya suspend kodlarını ekleyin 'html'

skystar
13.Aralık.2010, 01:36
c:\inetpub\vhost\default adresi zaten sizin bahsettiğiniz adres bende aynen sizin söylediğiniz gibi yaptım. Ama ilk 5 dakkadan sonra açılmamaya başlıyor.

baracuda
10.Ağustos.2011, 16:15
Pleskte suspend yapıldığında dns dahil o siteye ait bütün servisleri durduruyor neden öyle yapıyor emin değilim :)

Sizin sorununuz ise şundan kaynaklanıyor bir domain suspend edildiğinde normalde mantıken suspend page e düşmesi gerekirki pleskte bunu yapıyor yani default page e düşürüyor ancak plesk ilgili domaine ait dns kayıtlarınıda iptal ettiğinden dolayı TTL verilerindeki süre zarfınca sitenizde suspend pagei görmeye devam ediyorsunuz TTL değerlerinde zaman aşıldığında dns bulunamadı yada sayfa görüntülenemiyor durumuna düşüyorsunuz. Konuyla ilgili pleskin 2 senedir çalışmaları dürüyormuş bi gün bu sorunu umud ediyoruz çözecekler:)