WHM cPanel » cPanel 2082

Mail Sorunu!!!

http://forum.whmdestek.com/

Go Back   WHM/cPanel Support Platform » Türkce » WHM cPanel » cPanel 2082

Reply

LinkBack Thread Tools Display Modes
Old 13. February 2014
Sempron

barox is on a distinguished road
Mail Sorunu!!!

Merhabalar.

Arkadaşlar ben hosting bayiyim yeni işe başladım. Müşterilerim mail alma gönderme sorunu yaşıyor zaman zaman. cPanelden kotalarına felan bakıyorum sıkıntı yok. Başka nerelere bakacağım bana bilgi verebilirmisiniz rica etsem. Misal müşterinin ip si bloklanıyormuş felan. Nereden temizleyebilirim. Başka durumlar oluşuyormu nerelere bakmalıyım ? Şimdiden herkese teşekkür ederim
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Spurl this Post!Reddit! Wong this Post!
Reply With Quote
Old 14. February 2014
KLAMP's Avatar
Administrator

KLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond repute
Send a message via MSN to KLAMP
Quote:
Originally Posted by barox View Post
Merhabalar.

Arkadaşlar ben hosting bayiyim yeni işe başladım. Müşterilerim mail alma gönderme sorunu yaşıyor zaman zaman. cPanelden kotalarına felan bakıyorum sıkıntı yok. Başka nerelere bakacağım bana bilgi verebilirmisiniz rica etsem. Misal müşterinin ip si bloklanıyormuş felan. Nereden temizleyebilirim. Başka durumlar oluşuyormu nerelere bakmalıyım ? Şimdiden herkese teşekkür ederim
bayii hizmeti aldığınız firmanın belirlemiş olduğu email portu turktelekom güncel portu olması gerekiyor 587 portunu aktif etmeliler hizmet aldığınız firmaya sorunuz portu

25 numaralı mail portu artık kullanılmıyor müşterileriniz smtp olarak 25 numaralı portu yazıyorlarsa gönderme sorunu yaşıyor olabilirler

tabiki bunun dışında başka sorunlarda olabilir mail servisi olan exim servisini çok kullanan hesaplar varsa email servisini işlemez hale getirebiliyorlar örneğin toplu mail göndererek hem diğer müşterilerin email göndermesine engel olurlar hemde sunucunun ip numarası karalisteye düşer ve mailler gelen kutusuna düşmez email gitmemeye başlar Hizmet aldığınız sunucunun ip numarası karalistedemi diye aşağıdaki siteden kontrol edebilirsiniz
Email Blacklist Check - See if your server is blacklisted

banlanan ip numaralarını siz whmpanelden kaldıramazsınız yetkileriniz kısıtlı olduğudan dolayı özel yetki verilirse yasaklı ip nuralarını temizleyebilirsiniz ama sanmıyorum yetki vereceklerini Bayii Reseller olduğunuz için.

Skype Adresi bilgi_482
Digg this Post!Add Post to del.icio.usBookmark Post in TechnoratiFurl this Post!Spurl this Post!Reddit! Wong this Post!
Reply With Quote
Old 14. February 2014
Sempron

barox is on a distinguished road
Bilgiler için teşekkür ederim
Reply With Quote
Old 16. February 2014
KLAMP's Avatar
Administrator

KLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond reputeKLAMP has a reputation beyond repute
Send a message via MSN to KLAMP
rica ederim.

Skype Adresi bilgi_482
Reply With Quote
Reply

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules