Sense 6 teknolojisi ile tasarlanmış HTC M8, tek parça metal gövdesi ve bunun yanında Akıllı Sensör Hub özelliği ile mobil kullanıcıların taleplerini öngörerek günlük faaliyetlerini hafifleten Motion Launch teknolojisini kullanıyor. M8, yeni Duo Kamera yeni teknolojisiyle yaratıcı ve profesyonel kamera kaliteli çekim yaparken, BoomSound ile yeni telefonlarda ki yeni ses kalite standartlarını tekrar belirliyor.

Tasarım ve kalitede yeni bir dönüm noktası olan One M8, daha çarpıcı ulaşması mümkün bir görünüm için yeniden ustalıkla oluşturulmuş kasasıyla göze hitap ediyor. Zarif, dayanıklı ve yüksek kaliteli metal gövdesi tek parça beş inç 1080p ekranı komple kaplarken, kenarlara doğru da ufalıyor. Pürüzsüz ve kavisli yumuşak ve doğal bir tutuş sağlıyor.

2.3 GHz dört çekirdekli Krait CPU’ya sahip Qualcomm Snapdragon 801 işlemci ve entegre 4G LTE’ye sahip yeni M8, en son sürüm Android versiyonu olan Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle destekleniyor. Yeni HTC M8 yepyeni HTC Sense 6 ile beraber geliyor. Açık bir şekilde ve daha çarpıcı bir görsel tarz sunması amacıyla tamamen baştan tasarlanan Sense 6 görkemli ve istenildiği gibi renk renk görseller bulunduruyor ve istenilebilen bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Heyecanlandıran görüntüler yaratmak için farklı etkinlik yerleri arasında bulunan galeri düzenlemesini öncelik olarak atayan Sense tasarımcıları HTC One M8’de bir objeyi gösteren bütün görselleri sezgisel olarak bir tek albüme taşıyan, görsel bir arama aracı olan Image Match’i de müşterilerine sunuyor. En son olarak yavaş çekim modunu da özelliklerine katan yeni HTC M8, bu yeni özelliğiyle HD kalitesinde ağır çekim videolar çekmenizi ve daha önce çektiğiniz videoları düzenleyerek istediğiniz bölümleri yavaşlatmanızı sağlıyor. Bu özellik de videolarınıza daha imtiyaz bir duygu seli sağlamanızı veya belirli anları ön plana çıkarmanıza imkan veriyor.

Avea aboneleri faturalı hat veya faturasız müşterilerine aylık-50 TL ek ücretle sahip olabilirsiniz.