Son zamanların en büyük pazar piyasasının oluşmasında büyük etken olan akıllı telefonlarında bir çok alım alternatiflerini yaratılmıştı. Bu alternatiflere son zamanlarda engeller oluştukça, engellemelerin açıklıklarına karşı bir çok seçeneklerde yaratılmıştır. Mobil cihazlarının ay ay ödemeli satışlarında pazarlamacılar yarattıkları seçeneklerle büyük olanakların ayriyetten sahip oldukları satışlarına büyük olanaklar temin etmişlerdir. Tabii ilk olarak birden fazla satışcılara yol göstermiş olan bu taksitli telefon satışlarında çok fazla büyük kurumlarda yararlanmıştır.

En küçük işletmelerden büyük işletmelere dair kullanılmakta olan bu alternatifli satışlarla taksitli telefon satımlarında engellere rağmen birçok alıcılar faydalanarak istedikleri mobil cihazların sahipleri olmuşlardır. Akıllı telefonlarda birçok seçenekler varken en yeni çıkan mobil cihazlar karşısında kendilerini durduramayan mobil cihaz deneyimi yaşayanları en yeni çıkan modellerin sahibi olmak için, yaratılan bu seçenekli taksitli telefon satışlarından yararlanarak farklı satışlar sebebiyle sahib olabilmişlerdir. Öyle ki bu mobil telefonların kullanımı oldukça eğlenceli ve zevkli olmalarının en gözde nedenleri olduğu görülmektedir. Her ilerleyen gün yenilenen teknoloji sayesinde yeni çıkan akıllı telefonların tecrübelerinde bir çok değişiklikler sunularak hayatı daha kolaylaştırak nitelikleri sayesinde yaşamın birçok alanında daha alternatifli ve zevkli olmaya başlamıştır. Nitelikleri her geçen zamana dair değişkenlik gösteren bu mobil telefonlarda yeni ilave edilen nitelikleri göz kamaştırıcılığı karşısında tecrübe edinenlerin kendilerini almamak için alıkoyamamalarını mobil telefonları kullanınca daha da iyi anlaşılıyor. Bu mobil cihazlara sahip olmak için ilk olarak tercih edilen mobil hat firmaları oldukça etkili etken olmuşken kullanıcılara yarattıkları fırsatlar 24 ve ya 36 ay kadar sunulması daha çok alımlı bir durum aldığından taksitli akıllı telefon kullanıcılarının ilk seçenekleri olabilmeyi başarabilmişlerdir. Birden çok alanda da bu konudan bahsedilmesine rağmen olabildiğince seçenekler içerisinde mobil hat şirketleri bu bahisde olabildiğince yer edip, satışlarda yükselmeler yaratmışlardır. Günümüz yaşamında bir saniye dahil artık akıllı telefonlar olmadan geçiremeyenler için çok iyi bir durum söz konusudur. Mobil hat şirketleri üstelik birde bu ara ara ödemeli satışların yanında sundukları bir çok seçenekli görüşme süresi, mobil internet ve sms şeklinde ilettikleri belirli ölçülerle bir çok müşterinin tercih etme gerekçelerine imkan sunmuşlardır.

Her geçen günümüz ileri teknoloji tarafından taksitli telefon pazarlamalarına dair birden fazla alternatifli satışlar bulunurken, üstüne üstelik birde her yeni nitelik daha cezvedici oldukça istenilen ürün sahibi olmak artık çok kolay. Mobil hat firmaları tarafından sunulan parça parça ödemeli alışverişler sayesinde her daim bir yeni ürün sahibi olmamak imkansız gibi bir vaziyet söz konusu artık. Bu cihazları kullanmamak için hiçbir sebeb kalmadığı gibi yaşanılan ilerleyen teknoloji çağına ayak uydurmak mecburi bir hal söz konusu almıştır.