Benzer Konular

1. Yüksek Hitli Video Sitesi icin Sunucu! [ ACiL! ]
    Konu Sahibi SaimUsta Forum cPanel
    Cevap: 17
    Son Mesaj : 26.Ağustos.2009, 00:17
  2. Ücretli Yazilim Tavsiyesi
    Konu Sahibi tankire Forum cPanel
    Cevap: 0
    Son Mesaj : 03.Nisan.2009, 19:01
  3. Amd anakart tavsiyesi
    Konu Sahibi Ptah Forum cPanel
    Cevap: 6
    Son Mesaj : 14.Haziran.2008, 11:10
  4. Wiki Tavsiyesi?
    Konu Sahibi SaimUsta Forum cPanel
    Cevap: 40
    Son Mesaj : 12.Mayıs.2008, 07:21
  5. sunucu tavsiyesi
    Konu Sahibi kimenet Forum cPanel
    Cevap: 10
    Son Mesaj : 26.Nisan.2008, 10:11
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3k hitli site için vps tavsiyesi

Atari
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation 3k hitli site için vps tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar 3k ya yakın hitli bir sitem var ve siteme her geçen gün ziyaretçi sayısı artıyor.Düzenli seo çalışması yapıyorum ama kafamı karıştıran bir sorunum var.En az 5 hosting firması değiştirdim cpu kullanmı yüzünden.Site içi optimizasyon,cdn aklına ne gelirse yaptım ama halen kovulmaktayım bu sebeple vps ye geçmeyi planlıyorum.Dün biraz araştırma yaptım ne kadarlık bir vps sistemime yetecek diye.Araştırmalarımda cpanel ram yediğini ayrıca kullandığım wordpress,eklentilerin veya database sorgusu gibi etmenler seçeceğim vps paketi için önemli olduğunu söyledir burdan yola çıkarak kafamda bir çok soru işareti çıktı.Benim gibi benzer sorunları yaşayan kişilere yapılan yorumlar sitenin linkini istemişler,kimisi 512 ram yeter demişler kimisi 1 gb ram demiş.Kimisi dedicated felan demiş (daha küçük detayları yazmıyorum bile) sizce ben ne yapmalıyım ne gibi bir paket benim işimi görür.Sitem wordpress film izleme sitesi,fazla bir gelir getirmesinide beklemiyorum yani sırf hobi için yapıyorum.Sitemin linki (konuyla alakalı olduğu için yazıyorum yasaksa adminler kaldırabilirler) Hd film izle

Tavsiyelerinizi bekliyorum.Teşekkürler

Administrator baracuda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    100000
    Şimdi size ne söylense afaki bilgi olur.

Öncelikle 5 tane firma cdn vs denediyseniz ancak halen sorun yaşıyorsanız ciddi bir durum var demektir.
    3k ciddi bir hit değil ama ziyaretçilerinize karşılık sunucunuzun tepkisi önemli yani arka tarafta ne çalışıyor nasıl çalışıyor film sitesi demişsiniz trafikmi yapıyor yoksa mysql sebebiylemi bu cpu oranlarına ulaşıyorsunuz bu tip veriler önemli.

cpanel düşünüyorsanız bi kere 1 gb ın altında ram sizi asla kurtarmaz sürekli swap a düşersiniz. Oda hem loadınızı artırır hemde daha fazla sorun yaşamanıza sebep olur, yani zincirleme bir etki yapar.
    Bir kisinin ki yardimcisi Allah ola, Var kiyas eyle ol ne sah ola!.

Ücretli Teknik Destek İçin özel mesaj atınız.

** En Gelimiş Fiziksel Sanallaştırma ve Storage Altyapısı **
    Ddos - Flood - Syn Saldırı Koruma
    Ücretsiz Haftalık Yedekli VDS serverlar
    25 $ dan başlayan fiyatlarla, sunulmaktadır.

Talep için lütfen özel mesaj gönderin.
    gsm: 0555 507 72 52

Atari
    Tecrübe Puanı
    0
    Cevabınız için teşekkürler,mysql dan yapıyor diye tahmin ediyorum tabloları optimize ettim bir kaç gündür rahat ama bazen askıya gene alınıyor kısa süreliğine.Temada bir çok kişisel ayarım var o yüzden temamdan vazgeçemiyorum.Cpanel düşünmemek istiyorum çünkü extra lisans her ay biraz bütçemi zorlar free panellerden birini düşünüyorum.Normalde 1gb ram yeteceğini bende düşünüyorum ama yazdığım gibi kullandığım temadan korktuğumdan 1 gb yolda bırakır mı sorusundan kendimi alamıyorum.Vps konusunda hiç deneyimim yok.Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.

Atari
    Tecrübe Puanı
    0
    Sunucu munucu derken konuya rastladım eski konuyu hortlatmışsın demeyin çünki forumlar ansiklopedik bilgiler içerir dolaysıyla forumların en büyük özelliği budur. Hortlama demekdeki kasıt şudur. Eğer bilgi haber gibi niteliğini kaybetmiş günümüzde alakası yok ise o konuyu durup dururken işine yaramazken canlandırmak saçma olur ama bu bilgiye herzaman ihtiyaç var. Bunu açıklama gereği duydum kusura bakmayın.

Benimde tv izleme sitem var misal arka arkaya sayfa gezince bir hata veriyor load gibi şu konu